Jump to content

Recommended Posts

Zdravím,

nemyslím že by s tím někdo od ESETu ve skutečnosti něco udělal jen kvůli mému topicu, ale třeba se mi aspoň dostane odpovědi co mi dá smysl a já budu v budoucnu klidnější. Rád bych věděl proč není možné vypnout probíhající automatickou kontrolu souborů spuštěných po startu. Kontrola si běží i čtvrt hodiny a během té doby si v klidu vezme 20% výkonu CPU a bez problému využívá disk přes 100MB/s! Proč nemůže mít uživatel plnou kontrolu nad placenou aplikací? Co když po startu potřebuji plný výkon počítače? Vždyť tohle není v dnešní době normální. Proces samozřejmě přes správce úloh sestřelit nejde (to ještě pochopím), vypnutím rezidentního štítu se kontrola nepřeruší (proč sakra ne??) a možnost s "dočasným" vypnutím přes rozšířené nastavení a následné restartovaní PC je jako kdybych před každým nastartování auta musel nejdřív otevřít kapotu a ručně odpojit a připojit baterii.

Díky za odpověď

ps.: ta captcha / IQ test...nemám slov...

• Administrators

Dobry den,

Automaticka kontrola pri starte je dolezita ochrana, nakolko moze odhalit uz pri starte, resp. po aktualizacii potencialy malware, ktory by mohol bezat v pamati. Standardne trva max. niekolko sekund a bezi s nizkou prioritou, ktora sa da nastavit vo vlastnostiach prislusneho tasku:

image.png

Ak viete problem zreplikovat manualnym spustenim tasku z kontext. menu v Scheduleri, zapnite predtym Advanced OS logging pod Tools -> Diagnostics:

image.png

Po niekolkych minutach, pocas ktorych bezi startup sken, vypnite logovanie, pozbierajte logy s nastrojom ESET Log Collector a nahrajte sem vygenerovany archiv s logmi. Ten moze byt dost velky, v takom pripade ho nahrajte napr. na OneDrive, Dropbox a pod. a poslite mi linku na stiahnutie.

• Marcos changed the title to Kontrola po startu