Jump to content

Recommended Posts

Zdravím,

nemyslím že by s tím někdo od ESETu ve skutečnosti něco udělal jen kvůli mému topicu, ale třeba se mi aspoň dostane odpovědi co mi dá smysl a já budu v budoucnu klidnější. Rád bych věděl proč není možné vypnout probíhající automatickou kontrolu souborů spuštěných po startu. Kontrola si běží i čtvrt hodiny a během té doby si v klidu vezme 20% výkonu CPU a bez problému využívá disk přes 100MB/s! Proč nemůže mít uživatel plnou kontrolu nad placenou aplikací? Co když po startu potřebuji plný výkon počítače? Vždyť tohle není v dnešní době normální. Proces samozřejmě přes správce úloh sestřelit nejde (to ještě pochopím), vypnutím rezidentního štítu se kontrola nepřeruší (proč sakra ne??) a možnost s "dočasným" vypnutím přes rozšířené nastavení a následné restartovaní PC je jako kdybych před každým nastartování auta musel nejdřív otevřít kapotu a ručně odpojit a připojit baterii.

Díky za odpověď

ps.: ta captcha / IQ test...nemám slov...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Dobry den,

Automaticka kontrola pri starte je dolezita ochrana, nakolko moze odhalit uz pri starte, resp. po aktualizacii potencialy malware, ktory by mohol bezat v pamati. Standardne trva max. niekolko sekund a bezi s nizkou prioritou, ktora sa da nastavit vo vlastnostiach prislusneho tasku:

image.png

Ak viete problem zreplikovat manualnym spustenim tasku z kontext. menu v Scheduleri, zapnite predtym Advanced OS logging pod Tools -> Diagnostics:

image.png

Po niekolkych minutach, pocas ktorych bezi startup sken, vypnite logovanie, pozbierajte logy s nastrojom ESET Log Collector a nahrajte sem vygenerovany archiv s logmi. Ten moze byt dost velky, v takom pripade ho nahrajte napr. na OneDrive, Dropbox a pod. a poslite mi linku na stiahnutie.

Link to comment
Share on other sites

  • Marcos changed the title to Kontrola po startu

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...