Jump to content

Diagnostic-Code: smtp; 554 5.7.1 Rejected by ESETS_SMFI (spam)


Jasom Dotnet

Recommended Posts

Dobrý deň,

hláška "Diagnostic-Code: smtp; 554 5.7.1 Rejected by ESETS_SMFI (spam)" mi blokuje úhradu faktúry. Klient chce zaplatiť až keď mu budú chodiť emaily. Z jeho strany je to správny krok.

Na stránke ktorú spravujem bol slabo chránený kontaktný formulár, cez ktorý sa pravdepodobne šíril SPAM. Protispamové riešenie ESETu sitáciu správne vyhodnotilo a zaradilo doménu na blacklistu.

Situácia bola vyriešená pred 10 dňami a napriek tomu mi stále WS posiela emaily "Undelivered Mail Returned to Sender" obsahujúce text "Diagnostic-Code: smtp; 554 5.7.1 Rejected by ESETS_SMFI (spam)". Mail-tester.com mi dáva 10/10 rovnako ako aj blacklist test na mxtoolbox.com.

https://www.mail-tester.com/test-c2h8hgweb&reloaded=1

Popri vyriešeniu sa prosím uistite sa, že odpoviete na tieto otázky, resp. ma nasmerujte prosím vrámci vašej organizácie na človeka, ktorému ich môžem položiť:

1. Na akej URL adrese je možné požiadať o odstránenie IP/domény zo SPAM listu? Existuje takáto verejne prístupná URL adresa/API endpoint?
2. Po akej dobe dochádza k automatickému prehodnoteniu jednotlivého záznamu (zablokovanej IP/domény) a odstráneniu takého záznamu v prípade ak hrozba už nepretrváva (problém zo šírením spamom bol zastavený)
3. Na akej URL adrese je možné skontrolovať či sa IP/doména nachádza na spam liste ESETS_SMFI? Existuje takáto verejne prístupná URL adresa/API endpoint?

PS: Všimnite si hlavičku, ktorú pridáva do správy poštový server Mail-tester.com

Quote

X-Spam-Report:
    *  0.0 URIBL_BLOCKED ADMINISTRATOR NOTICE: The query to URIBL was
    *      blocked.  See
    *      hxxp://wiki.apache.org/spamassassin/DnsBlocklists#dnsbl-block  
    *      for more information.
    *      [URIs: mail-tester.com]

 

Je tam URL odkaz na ktorom začať "keby dačo" - že ako netreba strácať čas nesystémovým vypisovaním po diskusných fórach (vďaka aspoň za ne :-). Takúto adresu „kde začať“ ESETácke riešenie prečo do hlavičky nevkladá?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Dany email sa uz aktualne nedeteguje ako spam.

Nespravne vyhodnotene emaily odporucame reportovat podla instrukcii v https://support.eset.com/en/kb141:

  • Email incorrectly marked as spam: If you received an email message classified as spam by your ESET product, and you do not recognize it as spam, send an email to nospam@eset.com with the original message as an attachment in .eml or .msg format.
  • Undetected spam: If you received an email message that you classify as spam, but your ESET product did not classify it as spam, send an email to spam@eset.com with the original message as an attachment in .eml or .msg format.

 

If you are using ESET Cloud Office Security, use dedicated email addresses nospam_ecos@eset.com and spam_ecos@eset.com to report false positive (FP) / false negative (FN) detections for spam. For detailed instructions, see ECOS Online Help.
Link to comment
Share on other sites

1. Vďaka za rýchlu odpoveď.

Quote

Dany email sa uz aktualne nedeteguje ako spam.

2. Hovoríme o emailoch domény z a k a z k o v e l i s t y . s k ? Lebo cez kontaktný formulár tejto doménu sa rozposielal spam a toto je domena, ktorú sa pokúšam whitelistnúť.

 

Edited by Jasom Dotnet
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...