Jump to content

Test registru - dlouhé testování některých klíčů


Go to solution Solved by Marcos,

Recommended Posts

Dobrý den,

chtěl bych vám nahlásit problém s testováním registru v programu EIS. Problém se objevil po nainstalování aktualizací Windows z úterka 12.9.2023, je tedy možné, že to právě s některou aktualizací určitým způsobem souvisí. Asi nezáleží na systému nebo bit systému, mně se to projeví na Win 11 x64 i na Win 10 x32 a to na všech počítačích, kde jsem to zkoušel.

Popíšu potíž:
Při hloubkové kontrole, kdy se také testuje registr Windows, se program EIS na některých souborech (klíčích) registru zastavuje na dlouhou dobu oproti jiným. Test se zastaví např. u herního NTB s šestijádrovým (dvanáctivláknovým) procesorem na jednom souboru 4 minuty až 10 minut. Pokud během testu registru tyto testuje několikrát opakovaně, dobu testu to výrazně prodlouží. Dříve kompletní hloubková kontrola mi trvala 40 minut, nyní to je 2 hodiny 10 minut. Zkusil jsem test registru i na starém NTB s dvoujádrovým procesorem, kde byly časy zastavení klidně i 23 minut na jediném souboru.

Zde uvádím dané soubory (klíče registru) u kterých se program EIS zdržuje dlouho:
C:\Windows\System32\bi.dll (cca 4 min u herního NTB, u starého NTB 23 min)
C:\Windows\System32\ci.dll (cca 4 min u herního NTB, u starého NTB jsem test raději zrušil a dále nepokračoval)
C:\Windows\System32\mi.dll (cca 4 min u herního NTB)
C:\Windows\System32\ping.exe (cca 4 min u herního NTB)
C:\Windows\SysWow64\control.exe (cca 8 min u herního NTB)
C:\Program Files\MicrosoftOffice\root\Office16\addins\Eduworks\Data streamer add-in\Microsoftdatastreamerforexcel.vsto (cca 10 min u herního NTB)

U jiných souborů (klíčů registru) je to zcela normální, EIS se zastaví jen na jednotky sekund.

Na starém NTB jsem provedl test registru před instalací aktualizací Windows a EIS se nikde na dlouho nezastavoval. Poté jsem nainstaloval aktualizace z 12.9.23 a znova provedl test registru - od této chvíle začalo docházet ke zdržování EIS na výše zmíněných souborech (klíčích registru).

Můžete si prosím situaci zkusit navodit a případně zanalyzovat kde by byl problém?

Děkuji

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ako dlho trva skenovanie registrov so zapnutou Smart optimalizaciou? S vypnutou SO je ocakavatelne, ze sken moze trvat 10 a viac minut, v tomto smere sa nemenilo prakticky nic, odkedy sa pridala moznost skenovat registre.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Marcos said:

Ako dlho trva skenovanie registrov so zapnutou Smart optimalizaciou? S vypnutou SO je ocakavatelne, ze sken moze trvat 10 a viac minut, v tomto smere sa nemenilo prakticky nic, odkedy sa pridala moznost skenovat registre.

Promiňte, ale nejsem si jist, zda jsme se správně pochopili. Nejde o celkovou délku testu registru (zde vím, že může trvat delší dobu - vždy trvala 25 minut), ale jde o délku testu pouze některých jednotlivých zmíněných klíčů, který trvá neúměrně dlouhou dobu. Ano, nemuselo se nic změnit v testování registru ze strany ESETu, jak píšete, ale možná dochází k nějakému konfliktu se zmíněnými soubory, po aktualizacích Windows z 12.9.23. Proč najednou otestování zmíněných několika klíčů trvá skokově tak dlouho...? Před instalací aktualizací Windows jsem během testu registru ani nezaznamenal, že tam tyto klíče jsou, teď na nich ESET bohužel visí dlouho.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Horeuvedene su cesty k suborom na disku, nie k registrovym klucom. Jedna sa teda o skenovanie suborov alebo registrov? Ak ste naozaj dali skenovat iba registre, skenovana cesta by sa zobrazovala v takomto tvare:

image.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/16/2023 at 1:12 PM, Marcos said:

Horeuvedene su cesty k suborom na disku, nie k registrovym klucom. Jedna sa teda o skenovanie suborov alebo registrov? Ak ste naozaj dali skenovat iba registre, skenovana cesta by sa zobrazovala v takomto tvare:

image.png

 Ano, jde skutečně o test registru, jen jsem se asi nesprávně vyjádřil. Spíše než o klíče registru, jde o hodnoty klíčů registru odkazující na konkrétní soubory na disku (odhaduji, že právě toto ESET zobrazuje v průběhu kontroly registru). Pokud si vyberu Pokročilé kontroly - Volitelná kontrola - vyberu hloubkovou kontrolu a zaškrtnu Registr systému, téměř během celého testu registru se zobrazují právě mnou uvedené (a samozřejmě i jiné cesty) k souborům. Jen s tím rozdílem, že cesty jsou vždy pouze malým písmem oproti tomu, jak jsem je napsal já. To, co jste uvedl v ukázce (přímo klíče registru), se také zobrazí, ale jen v minimální míře.

Ohledně zmíněného problému v původním dotazu, si ještě potřebuji ověřit jednu situaci, to ale je možné, až Microsoft vydá aktualizace systému následující měsíc, poté bych případně doplnil nový poznatek. Prozatím děkuji.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Mozete nam dodat nasledovne:

1, Dump ekrn vytvoreny cez advanced setup -> Diagnostics -> Create v momente, ked sken vyzera byt "zaseknuty".

2, Z daneho momentu vytvorte advanced OS log EsetPert.etl (taktiez sa zapina v Tools -> Diagnostics). Po cca 20-30s logovanie vypnite. Skomprimujte log EsetPerf.etl z Diagnostics adresara a poslite nam ho.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 9/18/2023 at 6:15 PM, Marcos said:

Mozete nam dodat nasledovne:

1, Dump ekrn vytvoreny cez advanced setup -> Diagnostics -> Create v momente, ked sken vyzera byt "zaseknuty".

2, Z daneho momentu vytvorte advanced OS log EsetPert.etl (taktiez sa zapina v Tools -> Diagnostics). Po cca 20-30s logovanie vypnite. Skomprimujte log EsetPerf.etl z Diagnostics adresara a poslite nam ho.

Zasílám požadované logy.

eis_logs (P50IJ).zip ekrn_09ec278a_554 (dmp).rar ekrn_09ec278a_554 (mdmp).rar

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fox Mulder said:

A ještě zbytek. Z důvodu omezení přílohy 200 MB zasílám na dvakrát.

EsetPerf.rar

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Dakujeme za logy, ale uz sme medzitym identifikovali problem. Cca o tyzden by mal byt k dispozicii novsi Cleaner modul, ktory bude dany problem riesit. Zatial odporucame registre neskenovat cez on-demand skener. Pri skenovani startup skenerom alebo pri lieceni sa prechadza len obmedzena mnozina registrovych klucov, vtedy by sa problem nemal prejavovat.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Marcos said:

Dakujeme za logy, ale uz sme medzitym identifikovali problem. Cca o tyzden by mal byt k dispozicii novsi Cleaner modul, ktory bude dany problem riesit. Zatial odporucame registre neskenovat cez on-demand skener. Pri skenovani startup skenerom alebo pri lieceni sa prechadza len obmedzena mnozina registrovych klucov, vtedy by sa problem nemal prejavovat.

Super, jsem rád, že byl konečně problém identifikován. Předpokládám, že se tím vyřeší i to, že i po stornování testu test běží dále desítky minut. Asi půjde jen o doprovodný problém toho prvního. Můžete sem napsat jaká bude verze toho Cleaner modulu, kde bude potíž již vyřešena?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
13 minutes ago, Fox Mulder said:

Předpokládám, že se tím vyřeší i to, že i po stornování testu test běží dále desítky minut.

Jedna sa o ten isty problem, takze ano.

13 minutes ago, Fox Mulder said:

Můžete sem napsat jaká bude verze toho Cleaner modulu, kde bude potíž již vyřešena?

Kedze aktualna verzia je 1244, oprava bude velmi pravdepodobne vo v1245.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 10/25/2023 at 4:06 PM, Marcos said:

Jedna sa o ten isty problem, takze ano.

Kedze aktualna verzia je 1244, oprava bude velmi pravdepodobne vo v1245.

Dobry den, mam stejny problem. Uz je k dispozici oprava? Kde si ji stahnu? Mam Eset Internet security 16.2.15.0.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
  • Solution

Cleaner modul 1245 by mal byt na pre-release update kanali buduci tyzden, automaticky by sa mal z regularneho update kanala stiahnut do 1-2 tyzdnov.

Link to comment
Share on other sites

Dekuji za info. EIS se zasekne na C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16\ACCWIZ.DLL- minimalne na 4 hodiny, pak jsem kontrolu stopla.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...