Jump to content

Destyy, gloyah ...


TomMac

Recommended Posts

Dobrý den,

hned po starte Win 10 vyskoci okno Microsoft EDGE a prihlasuje sa na stránku "destyy.com/wN5oJt" a "hxxp://gloyah.net/-36721VRLE/2INnj?rndad=1425373672-1557409603"

neviete prosím ako sa toho zbavit ?

Mám ESET Internet Security a bol vzdy aktuálny a zapnutý.

Ďakujem za odpoved.

Link to comment
Share on other sites

Dakujem za reakciu,

logy poslem do toho mailového formulára, cez ktorý mám kontaktovat technickú podporu ?

alebo na nejaký konkrétny e-mail ?

Edited by TomMac
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Blokuju sa spojenia, aj ked pouzijete iny prehliadac ako MS Edge ? (Chrome, Firefox,...)

Alebo sa blokuju, aj ked nemate otvoreny prehliadac? V takom pripade by ste mohli vyskusat cez Spravcu uloh (Task manager) vypnut automaticky start aplikacii a po restarte overit, ci sa adresy nadalej blokuju. Ak sa nebudu blokovat, postupne by ste potom autostart pre aplikacie zapinali a zistili tak, pri ktorej sa zacnu blokovat.

V pripade pretrvavajucich problemov mozete kontaktovat slovensku technicku podporu. Kolegovia by sa v pripade potreby potom aj vzdialene pripojili na Vas pocitac a skusili by tak problem vyriesit.

Link to comment
Share on other sites

Mam este Firefox, aj tam to robilo.

Isiel som cez spravcu uloh a v zalozke spustenie bol nejaky podozrivy subor "Update.dat"

isiel som do "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\StartUp" a ten subor odtial vymazal.

Už to nerobí. Takze uz je to OK.

Dakujem za radu. Prajem pekný den.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Akykolvek podozrivy subor odporucame najskor premenovat / presunut do ineho adresara a restarnut pc, aby sa deaktivoval pripadny malware. Nasledne nam mozete dane subory poslat na analyzu, ked sa potvrdi, ze problem sa po restarte prestal prejavovat. V tomto pripade by sme privitali zaslanie update.dat, aby sme ho zanalyzovali a pripadne pridali detekciu, cim budete do buducnosti pred danym malwarom chraneni nielen vy, ale aj ostatni pouzivatelia. Ak je to mozne, skuste ho obnovit softwarom na obnovu suborov a nasledne zaslat na samples[@]eset.com v archive s heslom "infected".

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...