Jump to content

virus creates user account


Mirciak

Recommended Posts

Dobrý večer,

Všetko bolo vporiadku až do osudného včerajška, keď som si s nadšením stiahol Steam a následne som si zakúpil hru Skyrim zo Steamu.. Spustil som Skytim a ako sa načítavala hra tak mi zamrzol obraz a zjavil sa mi bežný kurzor s ktorým som mohol hýbať, ale nič som nemohol vykonať(hra sa nedala zminimalizovať, nefungovalo ani Ctrl+Alt+Delete, ani F4) tak som nakoniec dobrovoľne nasilu vypol pc podržaním poweroff buttonu. Následne ako som ho zapol zbadal som neznáme konto vyzeralo asi takto awqmomwebxwc ked som sa doň prihlásil(nebol to dobrý nápad), bol to bežný používateľský účet ale nebol schopný ani otvorit D: z pevneho disku. A odvtedy vždy po reštarte alebo reboote ma automaticky prihlasovalo do tohto účtu. Podarilo sa mi nakoniec odhlásiť a prihlásil som do môjho konta. Ten blbý účet som vymazal a spravil som kontrolu PC pomocou ESET Security našiel podozrivých súborov, ktoré sa mu podarilo vyliečiť a už som si myslel že je všetko OK, ale dnes som znovu zapol PC a bolo tak zase čudný účet ibkzwziwfy ktorý som nevytvoril. Tak som použil Malwarebytes na skenovanie a našiel zase nebezpečné súbory, ktoré mimochodom už Eset Security nenašiel, tak som ich hodil do karantény a vymazal. Vymazal som aj účet a po prvom reboote tam to konto už nebolo, ale po par minútkach sa znovu vytvorilo s tým istým názvom... 

Neviem si dať rady...

Prosím pomôžte mi

Ďakujem

Mirčiak

Edited by Mirciak
gramatická chyba
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Dobry den,

nemate nahodou zapnuty Anti-Theft, ktory oi. funguje aj tak, ze vytvara tzv. fantomovy ucet, do ktoreho system prihlasi pouzivatela v pripade, ze sa zariadenie oznaci v Anti-Theft portali ako stratene?

Link to comment
Share on other sites

Máte pravdu, teraz akurát pozerám na svojom účte anti-theft.eset.com že je to fantómový účet... Ja som tekveň Ďakujem veľmi pekne za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...