Jump to content

Přihlašování


ariat

Recommended Posts

Přihlašování paswordmanager
Přihlašování do jednotlivých aplikací ESET není provázané a velmi proto odrazuje odpoužívání bezpečných hesel.
Bezpečná - generická hesla se velmi špatně zadávají a méně počítačově zdatní jednici se potom odmítají přihlašovat například do Pasword manageru. Souvisí to i s tím že správce hesel je oddělován od Esetu. Bežným uživatelům vadí i zadávání hesla 1x za dva týdny, protože to prostě nezvládají. Například přihlašování dvoufázové se musí provádět mimo Eset. Je to myslím velmi nebezpečné. Já osobně generická hesla kopíruji z TXT souboru uloženém na externím disku, který normálně není zapojen v síti. Je to ale velmi neohrabané řešení, které běžný uživatel počítače odmítá.
My máme problém, že se nám do počítačů a k heslům snaží dostat velmi schopný maniak a partnerka zadávaní generických hesel přímo odmítá a nechce proto správe hesel používat.
Používá proto samostatná hesla jednoduchá, která lze snadno odhadnout.
Myslím, že opakované přihlašování do správce hesel by mělo jít i např přes biometriku a dvoufázové ověření Eset a to na počítači i na mobilu, potom by např po zadání biometriky a PIN bylo bezpečné připojení, které zvládne každý. Nebo by například se v Eset autentic byla přes biometriku dostupná schránka, kde by byla dostupné přihlaš údaje pro správce hesel.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...