Jump to content

EMS si nepamatuje oprávnění


Go to solution Solved by Fox Mulder,

Recommended Posts

Posted (edited)

Dobrý den,

konečně se mi v telefonu v Google Play zobrazila nová verze k EMS 9, že je k dispozici. Provedl jsem tedy čistou instalaci a bohužel jsem si také pěkně naběhl...

V této verzi 9 je zase ta stejná chyba s nepamatováním oprávnění, kterou jsem již popisoval tehdy tady u starší verze 7 a vzpomínám, že byla i ve verzi 8. Až později v nějaké dílčí opravné aktualizaci verze 8 byla konečně opravena:

Ve verzi 8.2.15.0 tato chyba nebyla, aplikace si oprávnění pamatovala. Tu už bohužel z Google Play nestáhnu. Odeslal jsem tedy lístek podpory + logy z telefonu z té verze 9.0.32.0. Zvláštní je, že stejně jako tehdy, po nainstalování nové hlavní verze si EMS nepamatuje povolené oprávnění.

Snad se to podaří vyřešit. Děkuji.

Edited by Fox Mulder
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Preposielam vyjadrenie k problemu od vyvojarov:

Opravnenia (permissions) si menezuje Android OS a ESET aplikacia len kontroluje, ci dana permission je pridelena alebo nie. Ak sa Android rozhodne permission odobrat, tomu sa neda zabranit.

Bohuzial informacie o heuristike, kedy toto Android robi, nie su k dispozicii. Moze odobrat permissions, ked napr. appky dava do deep sleepu a podobne, ale zaznam o tom neexistuje.

Nemame vedomost, ze by prave All Files Access permission sposobovala problem. Odporucame sustredit sa na konkretneho uzivatela, ci nepouziva nejaky cleaner alebo inu security applikaciu, ktora by za neho ten permission menila. Taktiez odporucame skusit udelit vsetky vynimky, ako je napr. vynimka na battery saver a podobne podla navodov na https://dontkillmyapp.com/

Co sa tyka toho preco to chvilu fungovalo, dovodov moze byt viacero. Mozno sme v ramci verzie znizili a zase zvysili nejake naroky na OS (pocet beziacich servicov na pozadi atd.) cim sme sa zaradili niekam inam v ramci nejakej kategorizacie. Moze to byt hocico, napriklad aj zmena v target API. V ramci verzie 9 sa kod okolo permissions samotnych nemenil.

Link to comment
Share on other sites

  • Solution

Tedy problém se vyřešil sám. Rozhodl jsem se, že tedy budu oprávnění vždy znova povolovat a telefon jsem vypnul. Následně druhý den po zapnutí telefonu, již EMS povolení oprávnění nevyžadoval a nehlásil chybu, ale naopak hlásil "Chráněno", a vše bylo v pořádku. S obavou jsem zkusil telefon párkrát restartovat, zda se problém znova neobjeví, ale nikoli - vše OK. Potíž se tedy nejspíš vyřešila vypnutím a novým zapnutím (nikoli restartem) telefonu. Překvapilo mě to, že právě pouhé vypnutí a zapnutí druhý den, vyřeší potíž. Možná jste to netušili ani vy, jinak byste mi toto asi poradili již dávno.

V minulých verzích EMS 7 a 8, když k tomuto také docházelo, jsem nakonec EMS vždy odinstaloval, a tudíž jsem telefon s nainstalovaným EMS nejspíš nikdy nevypnul a tak nepřišel k výše zmíněnému řešení již dříve.

Jinak děkuji Marcosovi za přeposlání vyjádření a vysvětlení.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...