Jump to content

Edge sa otvoril sám od seba


Misti98
Go to solution Solved by Nevermind,

Recommended Posts

Dobrý deň, 

 

chcel by som sa opýtať na jednu vec. Ide o to, že už druhýkrát sa mi stalo, že po prebrati počítača z nečinnosti sa mi otvoril MS Edge sám od seba. Predtým sa mi stalo, že sa otvoril na stránke Microsoft Editora (odhadom mesiac späť). Dnes som ho prebudil z nečinnosti a otvoril sa mi na Bingu ako vyhľadávanie obrázkov nejakej havajskej pláže. V histórii mi však ukázalo čas vyhľadávania úplne rovnaký, ako čas, v ktorom som počítač prebral zo spánku.

 

Podľa detekcií Eset Smart Security Premium je počítač čistý (po hlbkovej kontrole). Napsoeldy som sťahoval do počítača Winrar 6.11 zo stránky (uvádza sa ako jedna z dvoch oficiálnych)  rarlab.com na začiatku mája tohto roka. Ostatné veci čo sťahujem sú len pdf súbory (zväčša faktúry zo systému)  alebo doc súbory. Operačný systém počítača je Windows 11.

 

Takže teraz neviem, či to robí Edge sám od seba na základe predvolených funkcií alebo na základe pôsobenia malveru (ten však nie je detegovany a je vysoko nepravdepodobné, že by v počítači bol).

 

Ďakujem za zodpovedanie mojej otázky. 

Link to comment
Share on other sites

  • Solution

Edge + Bing skor ukazuje, že ste klikli (alebo si aspoň Windows myslia, že ste klikli) na odkaz „Paci sa mi to“ o obrázkoch na pozadí, keď je PC zamknuté. Nemusi to byť ono, ale každopádne pokiaľ sa neotvorí reklama alebo niečo na ten spôsob, malware by som v tom nehľadal.

Link to comment
Share on other sites

Zistil som už, 

 

Klikol som v tej ponuke na ten obrázok (veľmi som si to nevšímal). Dnes som klikol tiež na to a otvorilo mi ponuku na Excel. Takže ako píšete 🙂

 

Vďaka za pomoc 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...