Jump to content

Prenos vírusu pomocou e-mailu


Misti98
Go to solution Solved by Marcos,

Recommended Posts

Dobrý deň,

 

chcel by som sa opýtať na otázku prenosu malware prostredníctvom e-mailu. Podľa toho, čo som čítal, tak je možné preniesť vírus len v prípade, že a) otvorím prílohu e-mailu alebo b) kliknem na link v e-maily. Chcem sa však opýtať, či je možné dostať malware do zariadenia aj obyčajným otvorením správu napríklad v Gmaily alebo v Outlooku. Niekedy sa napríklad stane, že Outlook otvorí sám od seba nový e-mail, ktorý mi príde.

Za vyjadrenie vopred veľmi pekne ďakujem. 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

V pripade, ze by bol Outlook neaktualizovany a obsahoval by specificku zranitelnost, je technicky mozne uz pri samotnom citani emailu spustit skodlivy kod.

Link to comment
Share on other sites

Používam najnovšiu verziu Outlooku, čiže balík MS Office 2021. Je to možné aj v tomto prípade?

Rovnako by som sa chcel opýtať na Gmail, či ten je bezpečnejší čo sa týka tohto.

 

Ďakujem za odpoveď.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Teoreticky vsetko je mozne. Samozrejme, s najnovsou verziou a aktualnymi aktualizaciami je to vysoko nepravdepodobne, ze by Outlook obsahoval zero day zranitelnost, ktora by bola zneuzivana a zaroven by nebola znama.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
  • Solution

Gmail nema samostatnu aplikaciu na Windows, cize tam nema zmysel sa bavit o nejakej zranitelnosti v aplikacii.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...