Jump to content

Změna oprávnění pro ESET Mobile Security vždy po restartu telefonu


Recommended Posts

Dobrý den, nainstaloval jsem si na mobil (Nokia 4.2) nový ESET Mobile Security (EMS) verze 7.x.x a zjistil jsem tento problém s oprávněním.

Aplikace EMS si po instalaci vyžádá oprávnění přístupu ke všem souborům, které ji povolím a vše pracuje správně. Problém nastane po restartu telefonu, kdy aplikace EMS po spuštění hlásí, že Antivirus nepracuje správně a znovu se dožaduje povolení oprávnění ke všem souborům. Když nahlédnu v nastavení telefonu, jaké oprávnění má EMS, je tam, že přístup má pouze k médiím, nikoli ke všem souborům. Povolím tedy přístup ke všem souborům a vše je v pořádku. Po restartu telefonu se opakuje již výše popsané, že má EMS přístup jen k médiím. Vyzkoušena i reinstalace EMS.
Vyzkoušel jsem aplikaci EMS povolit oprávnění k přístupu k poloze (kvůli detekci zařízení v síti) a toto oprávnění zůstane správně zachované i po restartu telefonu. (Používám jen skenování souborů, nikoli všechny funkce aplikace EMS, tudíž ostatní funkce mají oprávnění běžně nepovolené).

U předchozí verze 6.3.66.0 k tomuto nikdy nedošlo. Změnu verze jsem provedl odinstalací verze 6.3.66.0, restart telefonu a novou instalaci verze 7.x.x z Google Play
. Nerozumím tomu, proč u starší verze k tomu nedocházelo, a ihned po instalaci nové ano.
Bohužel již není možné nainstalovat zpět starší verzi 6.3.66.0, jelikož na Google Play již není k dispozici. Není tedy ani možné vyzkoušet, zda by ke stejnému problému docházelo teď se starší verzí, a vyloučit tak problém v samotném Androidu.
V telefonu je systém Android 11 s posledními aktualizacemi systému a pouze integrované aplikace Googlem.

Děkuji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vidím, že bohužel ani moudrý Marcos netuší, kde by mohla být potíž. Mohl by mi napsat, kde stáhnout z oficiálního zdroje od ESETu, starší verzi 6.3.66.0, se kterou zmíněný problém nebyl? Nainstaloval bych ji lokálně, když na Google Play již není k dispozici.

Díky.

Link to comment
Share on other sites

  • ESET Moderators

Dobry den prajem @Fox Mulder,

odporucil by som Vam kontaktovat nasu technicku podporu zaslanim poziadavky priamo z aplikacie, aby boli odoslane aj logy zo zariadenia.

Nasi kolegovia na technickej podpore sa budu hlaseniu venovat a pokusia sa ho spolu s vami, pripadne aj nasim oddelenim vyvoja zanalyzovat...

S pozdravom, Peter

Link to comment
Share on other sites

Dobrý den Peter,

postup, který doporučujete, jsem již udělal i spolu s odesláním logů z aplikace EMS (případ #HVW-715-41513, #IOX-424-76255), ale kolegové z technické podpory, z logů nic, co by vysvětlilo takové chování, nezjistili. Nerozumím, proč k takovému chování nedocházelo se starší verzí 6.3.66.0, a jakmile jsem nainstaloval verzi 7.x.x.x, tak hned se to takto začalo chovat. Z mého pohledu to vypadá, jako kdyby byla potíž ve verzi EMS 7.x.x.x. Kolegové z technické podpory ale tvrdí, že v aplikaci EMS chyba není. Jak ale tedy vysvětlit skutečnost, že u starší verze bylo vše v pořádku? U jiných aplikací k odebírání práv nedochází, jen u EMS a to ještě pouze oprávnění přístupu ke všem souborům (jiná oprávnění EMS zůstanou zachována).

Hezký den.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...